Dokonale zpracovaný ručně pletený svetr je módní investice na mnoho let. Souhlasíte?
foto: archiv
Patříte k milovnicím pletenin a sbírka vašich svetrů neustále prahne po nových kouscích? Aby ne, pleteniny jsou nesmrtelné. Obzvlášť dnes jsou v popředí především ty, za jejichž vznikem je spousta hodin poctivé ruční práce. A na výsledku je to sakramentsky znát. Vize dokonale zpracovaného a ryze nadčasového svetru vyrobeného tradiční cestou vedla ke vzniku značky Woolhof její zakladatelku Hanu Hofmanovou.
foto: archiv
Mladá značka se zabývá precizní ruční výrobou pletených vlněných svetrů a zaměřuje se také na kvalitu použitých materiálů. I výběr vlny má svá pravidla – je zohledňován šetrný přístup ke zvířatům. Na kvalitě použité vlny se totiž odráží především způsob střihu vlny a její následné šetrné zpracování. Hana si oblíbila a své kousky vyrábí především z alpaky, peruánské nebo merino vlny, na řadu se ale dostane i mohér či hedvábí. Poslední dva zmíněné materiály patří k těm nejluxusnějším a do svetrů se přidávají především jako příměs, která pozitivně ovlivňuje jejich vlastnosti při nošení.
Všechny zmíněné používané materiály jsou recyklovatelné a mají celou řadu známých nenahraditelných funkčních vlastností, na nichž si značka zakládá. Vlněné vlákno významně pohlcuje vlhkost, tělu tak dodává pocit sucha a zároveň udržuje stabilní teplotu. Oproti umělým vláknům je vlna příjemně prodyšná, zajištuje tak po celou dobu nošení vysoký komfort a pohodlí. Vlastnosti přírodních materiálů potěší i alergiky.
foto: archiv
Každý ručně pletený svetr Woolhof je navíc naprostý originál. Doba jeho výroby se odvíjí od konkrétního typu, vzoru a náročnosti pletení, v průměru tak výroba trvá 3-7 dní. Svetry mají nejen díky vybraným přírodním materiálům zaručenu dlouhou životnost, ani častým nošením nemění svůj tvar ani vlastnosti a při správné péči vydrží mnoho let – můžou se tedy skutečně i dědit.
O značce Woolhof, zaměřené na dokonalé a nestárnoucí pleteniny, se již brzy dozvíte víc v připravovaném rozhovoru s její zakladatelkou Hanou Hofmanovou.